بازاریابی محتوا

مسیر جاری:-بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا۱۳۹۸/۱/۲۰ ۲۱:۳۳:۴۱

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی با تولید محتوای ارزشمند

تولید محتوای با کیفیت و اصولی بهترین راهکار جذب مخاطب وفادار است. گوگل نیز بیشترین توجه خود را روی همین قضیه معطوف کرده و همواره اصرار دارد که وبسایت ها محتوایی را منتشر کنند که کاربر را به پاسخ مورد نظرش برساند. لذا بالاترین جایگاه های نتایج جستجوی خود را نیز به چنین سایت هایی اختصاص میدهد.

بازاریابی محتوا

از آنجا که محتوای خوب کاربران را جذب میکند، و جذب کاربر نیز هدف تمام شاخه های بازاریابی است، لذا تولید هدفمند محتوا برای افزایش بازدید و توجه کاربران را بازاریابی محتوا محور یا Content marketing می نامند. در بازاریابی محتوایی که یکی از زیرمجموعه های بازاریابی دیجیتال است، سعی میشود محتواهای استاندارد با رعایت تمام قواعد نگارش متن، استفاده بهینه از تصاویر، ویدئو، اینفوگرافیک، پادکست و… تدوین و در وبسایت منتشر شود. بدین ترتیب گام بلندی در جهت جلب نظر مخاطب و تبدیل بازدیدکننده سایت به هوادار دائمی برداشته میشود. انتشار محتوای ارزشمند در سایت، موجب اعتماد کاربر به شما شده و از تخصص شما در حوزه کاریتان مطمئن میشود.

از طرفی وقتی بازدیدکننده چندبار پاسخ خودش را در وبسایت شما پیدا کند، به تدریج به هوادار شما تبدیل شده و در بلند مدت پیشنهادات و مطالبتان برایش معتبر میشود. به جرات میتوان بازاریابی محتوایی را، تضمینی ترین شیوه برای جذب مخاطب دانست. زیرساختی که شما با نشر محتوای مفید در سایت خود فراهم میکنید، همواره پابرجاست و به عنوان پشتوانه ای قوی برای وبسایتتان تلقی میشود. باید توجه داشت که هر مطلبی را نمیتوان برای بازاریابی محتوایی مناسب دانست. متن ها باید دارای اسکلت بندی مشخصی باشند، استفاده از تصاویر باید مرتبط و بجا باشد، اینفوگرافیک ها باید واضح و راهگشا باشند. در واقع هر نوع محتوا، استانداردهای مخصوص به خود را برای گرفتن تاییدیه از موتورهای جستجو دارد.

بازاریابی محتوایی

دپارتمان دیجیتال مارکتینگ وب آرمان با تیمی مجرب از نویسندگان و تولید کنندگان محتوا، شرایط بازاریابی محتوایی ایده آلی را برای وبسایت شما فراهم میکنند.

در content marketing اقدام به تولید محتواهای مرتبط با کسب و کار شما و انتشار آنها در وبسایتتان میشود. بدین ترتیب شما میتوانید تعداد بیشتری از جستجوگران گوگل را به سایت خود کشانده و خدمات یا محصولات خود را به آنان معرفی کنید.

نکته مهم در موفقیت بازاریابی محتوایی، تدوین استراتژی درست برای تولید محتواست. در این راستا وب آرمان ابتدا کسب و کار و فضای تجارت شما را بررسی میکند. وضعیت فعلی شما را در میان رقبایتان تحلیل کرده و به شناسایی نقاط ضعف و قوت شما میپردازد. سپس هدفگذاری کوتاه مدت و بلند مدت انجام داده و در جهت تحقق اهداف تعیین شده اقدام به تولید محتوا میکند.

تولید محتوا مناسب با هدفی که در بازار دارید انجام میشود. برای مثال فرض کنیم که شما وبسایتی در زمینه تولید و فروش لوازم منزل دارید؛ تصمیم میگیرید که بازار فروش “مبلمان راحتی” را تصاحب کرده و کسانی که در گوگل به دنبال خرید این محصول هستند را به سمت خود جذب کنید.

در این حالت ابتدا کلمات کلیدی مرتبط با هدفتان که باید به ازای جستجوی آنها در گوگل، جایگاه مناسبی داشته باشید شناسایی میشود. سپس محتوای مفید که پاسخگوی نیازهای مخاطب در این زمینه است تهیه و تدوین میشود. پس از مدتی شما به مرجعی قابل اطمینان در زمینه “مبلمان راحتی” تبدیل میشود و میتوانید با بکارگیری تکنیک های فروش، مخاطب خود را به خریدار محصولتان تبدیل کنید. به بیان دیگر تبدیل بازدیدکننده به مشتری یکی از اصلی ترین اهداف بازاریابی محتوایی است.

تاثیر محتوای مناسب در سئو

همانطور که بیان شد، گوگل توجه ویژه ای به محتواهای تازه و مفید میکند. در کنار مفاهیم سئوی تکنیکال، بازاریابی محتوایی نیز به عنوان یکی از مهم ترین عوامل جذب جایگاه در گوگل معرفی شده است.

آژانس خلاقیت وب آرمان به عنوان مجموعه ای حرفه ای، منسجم و فعال در زمینه های طراحی سایت، سئو و دیجیتال مارکتینگ، بستری یکپارچه را برای بازاریابی محتوایی و سئو سایت شما فراهم کرده است. با تولید محتوای استاندارد و هدفمند توسط متخصصین وب آرمان ، شما میتوانید گام های قدرتمندی را در جهت کسب بهترین جایگاه در دنیای وب بردارید.

حجم انبوه مخاطبان اینترنت و زمان اندکی که هر سایت برای اثبات خود به مخاطب دارد، باعث شده که انجام بازاریابی محتوایی از اهمیت خاصی برخوردار شود. وب آرمان نیز به این مهم آگاه است و با اعمال فاکتور خلاقیت در تولید متن، نقش بسزایی در آنلاین برندینگ شما ایفا میکند. در ادامه مراحل بازاریابی محتوایی در وب آرمان به طور خلاصه مطرح شده است.

مراحل بازاریابی محتوایی در وب آرمان

تیم تولید محتوای ما در آژانس خلاقیت وب آرمان از چارچوب مشخصی برای این کار پیروی می کند. اصولی که برای بازاریابی محتوایی ارشمند و ضروریست.

X